Karolina Szmidt, prezeska Henkel Polska, znalazła się na 7. miejscu w prestiżowym rankingu „100 Kobiet Biznesu”, organizowanym przez redakcję Pulsu Biznesu. Prestiżowe wyróżnienie Pulsu Biznesu jest przyznawane przedsiębiorczym kobietom, które z sukcesem zarządzają firmami o największej dynamice wzrostu.
Karolina Szmidt z Henklem związana jest od 2015 r., a od kwietnia 2020 jest prezesem zarządu Henkel Polska. Łączy to stanowisko z funkcją dyrektor działu HR w regionie North-East Europe, odpowiadając za rozwijanie i wdrażanie strategii firmy w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi w Polsce, Bałtykach (Estonia, Litwa, Łotwa), Ukraina i Azja Centralna (Kazakhstan, Uzbekistan, Azerbejdżan, Gruzja, Armenia, Turkmenistan, Tajikistan, Kyrgyzstan, Mongolia).
Henkel Polska pod kierownictwem Karoliny Szmidt utrzymuje silną pozycję rynkową, osiągając bardzo dobre wyniki finansowe. Firma, będąca częścią globalnego koncernu Henkel, jest liderem w takich sektorach, jak środki czystości, kosmetyki oraz produkty przemysłowe. Firma obecnie zatrudnia prawie 900 pracowników.
„Z ogromnym wzruszeniem na gali przyglądałam się kobietom, które łączą wiele swoich ról: właścicielek, prezesek, mam, aktywnie działających społecznie i wiele innych. Mam nadzieję, że takie rankingi i przykłady ośmielają młode dziewczyny do tego, żeby sięgały po więcej i żeby czuły, że ich głos i perspektywa są ważne i cenne. Z badań wynika, że około 1/5 firm w Polsce ma kobietę w roli prezeski lub właścicielki. To oznacza, że w Polsce mamy ponad milion właścicielek i prezesek. I oby z każdym rokiem było znacznie więcej. Na to wyróżnienie, które miałam zaszczyt odebrać, składa się nie tylko moja praca, ale także wsparcie męża, córki, wspierających mnie przez lata przyjaciół. To zasługa także moich mentorek i mentorów oraz wielu osób, które w życiu spotkałam i które otworzyły przede mną niejedne drzwi.” – mówi Karolina Szmidt, Prezes Zarządu i Dyrektor personalny, Henkel Polska.
Ranking „100 Kobiet Biznesu” jest jednym z najważniejszych zestawień wyróżniających kobiety w Polsce, które osiągają spektakularne sukcesy w swoich branżach. Kapituła konkursu oceniała kandydatury m.in. na podstawie kryteriów świadczących o zrównoważonym rozwoju i doskonałej kondycji firm. Oprócz wymiernych kryteriów, takich jak dynamika zysku i sprzedaży firmy za ostatnie dwa lata działalności, brane są pod uwagę także kryteria, których nie uwzględniają bilanse, takie jak nieposzlakowana opinia firmy czy jej pozytywna historia prawna.